Dünya Sinema Tarihini En İyi Öpüşme Sahneleri

Kategori : Foto Galeri, Genel, Sinema - Etiketler :, , , , , , , , , - Tarih : 02 Mart 2012

FOTO GALERİ – Dünya Sinema Tarihini En İyi Öpüşme Sahneleri

Senaryosu, oyucuları, kurguları, yönetmenleri ve ödülleri ile adından dünyanın her ülkesinde söz ettiren sinema tarihini unutulmaz filmleri romantik ateşli öpücükleriyle hafızalarda yer aldı.

İşte Dünya Sinema Tarihinin Unutulmaz 10 Öpücüğü :

SPIDERMAN / 2002 Spiderman’e hayat veren Tobey Maguire'nin aşık olduğu kadın Mary Jane’i canlandıran Kirsten Dunst’ı kurtarmasının ardından aldığı bu romantik öpücük, sinemanın etkileyici sahnelerden biri.

 

İNSANLAR YAŞADIKÇA / 1953 Yasak bir aşkın kahramanları; Başçavuş Milton Warde rolünü canlandıran Burt Lancaster ve Yüzbaşı Holmes'un karısı Karen’ı oynayan Deborah Kerr’in deniz kenarında öpüştükleri sahne, sinema tarihinin unutulmazları arasında.

 

NOT DEFTERİ / 2004 Değirmende çalışan bir işçi olan Noah’ı canlandıran Ryan Gosling ve zengin bir ailenin kızı Allie Hamilton oynayan Rachel McAdams’ın bir karnavalda tanışmasıyla başlayan aşk hikayesini konu alan filmdeki bu aşk dolu sahne de hafızalara kazınanlardan.

 

TİTANİK / 1997 Tarihin en büyük deniz kazalarından birini konu alan Titanik filminde yaşanan aşk hikayesinin kahramanları; Jack Dawson ile Rose DeWitt’i canlandıran Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in geminin güvertesinde öpüştükleri sahne de tıpkı gemi kazası gibi tarihe adını yazdırdı.

 

RÜZGAR GİBİ GEÇTİ / 1939 Kuzey-Güney Savaşı’nın yaşandığı yıllarda trajik bir aşk dörtgenin kahramanları olan Scarlett ve Rhett’ı canlandıran Vivien Leigh ile Clark Gable'ın aşk yaşadığı sahneler de ölümsüzlerden.

 

HAYALET / 1990 Ölen Sam Wheat’ı canlandıran Patrick Swayze’nin falcı bir kadın sayesinde iletişim kurduğu sevgilisi Molly Jensen’ı oynayan Demi Moore’la farklı bir boyutta buluşarak öpüştüğü sahne sinemaseverlerin beğenisini kazandı.

 

PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER / 1937 Klasik hikayeler arasında yer alan, üvey annesi tarafından zehirlenen Pamuk Prensesi uyandırmak için Beyaz atlı Prens’in kondurduğu öpücük de unutulmazlardan.

 

LADY İLE SOKAK KÖPEĞİ / 1955 Asil ev köpeği Lady’nin ev dışındaki yaşamı ve aşkı keşfini anlatan romantik animasyon filminde altın kalpli sokak köpeği Trump ve Lady’nin masum öpücüğü de sinemaseverleri etkiledi.

 

ALACAKARANLIK / 2008 Vampir Edward’a hayat veren Robert Pattinson ve fani sevgilisi Bella Swan’ı canlandırdığı Kristen Stewart’ın aşk yaşadığı sahne de beğeni kazandı.

 

YENİ BİR BAŞLANGIÇ / 1996 Tom Cruise’un canlandırdığı başarılı işadamı Jerry Maguire ve güzel nişanlısı Avery Bishop oynayan Renee Zellweger’ın öpüştüğü sahne hafızalara kazındı.

 

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :
Facebook Twitter Friendfeed Buzz RSS